TEŞKİLAT BULUŞMALARIMIZ, BURSA VE İSTANBUL İLE DEVAM ETTİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez Yöneticilerimiz teşkilat buluşmalarımız çerçevesinde Bursa ve İstanbul’daki Türkiye Kamu-Sen mensupları ile bir araya geldiler.
 
Sendikalarımızın değerli üyeleri ve davetlilerin yoğun katılım gösterdiği toplantılarda Genel Başkanımız Önder Kahveci gündem ve çalışma hayatına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
 
KAHVECİ:  BÜYÜYEN PASTADAN KAMU ÇALIŞANLARI DA PAYINI ALMALIDIR
 
Konuşmasında çalışma hayatının önemli konu başlıklarını, gündemi ve yüksek enflasyonun kamu çalışanlarına yansımasını değerlendiren Genel Başkan Önder Kahveci,  “Sözde yetkili konfederasyonun da yanlış politikaları nedeniyle yalnızca memur maaşları açıklanan enflasyon kadar yükseltildi. Daha şimdiden memur maaşındaki erime yüzde 2,38’e ulaştı. Ülke büyüdü ama pastadaki payımız küçüldü.  Yani maaşlar reel olarak eridi. Artık enflasyona bağlı maaş artışları tarihe karışmalı, ailelerin asgari geçinme tutarına uygun bir maaş belirleme sistemi getirilmeli, memurlara refah payı verilmelidir” dedi.
 
Ek gösterge değişikliğinin bütün kamu çalışanlarını kapsaması gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Kahveci, “Beklentimiz, 657 sayılı Kanunun ek gösterge cetvelinin unvan bazında yeniden ele alınıp, ek gösterge alamayan personele de ek gösterge verilmesi, tüm ek gösterge rakamlarının 800’er puan artırılarak köklü bir düzenleme ile bu sorunun tamamen çözülmesi yolundadır” şeklinde konuştu. Genel Başkan sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli, geçici vekil gibi çok statülü sistemin bir an önce sonlandırılması gerektiğini vurguladı.
 
KAHVECİ: BAYRAM SEVİNCİ YAŞAMAK MEMURLARIN DA HAKKI
 
Ramazan Bayramına sayılı günler kala, bayram ikramiyesinin kamu çalışanlarına da verilmesinin zaruri olduğunun altını çizen Genel Başkan Kahveci, “Atılan adımı son derece olumlu bulurken, bir yanının ise eksik olduğunu düşünüyoruz. Kamu çalışanlarının enflasyon karşısında kaybettikleri rakamlar ortadadır. Tüm memurlarımızın bayram öncesinde yüzlerinin bir nebze olsun gülebilmesi için bayram ikramiyesi verileceği yönünde bir müjdeyi sabırsızlıkla beklemekteyiz. Aksi takdirde uygulamanın bir ayağı eksik kalacaktır” dedi.
 
“Türkiye Kamu-Sen olarak bugüne kadar ülkemiz insanlarının ve kamu çalışanlarının ezilmişliğine son vermek, hakkı hukuku ve ücret adaletini sağlamak için mücadele ediyoruz” iyen Genel Başkan Kahveci, “Üyelerimizin gücüyle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz” dedi.  
Genel Başkanımız Önder Kahveci, konuşmasını, Türk ve İslam aleminin Kadir gecesini ve yaklaşan Ramazan bayramını kutlayarak noktaladı.