KAHVECİ: “ KAMU ÇALIŞANLARINA AÇIK ÇAĞRIMDIR; GELİN BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM

Konfederasyonumuza bağlı Türk Sağlık-Sen tarafından gerçekleştirilen Şube Başkanları ve Yönetim Kurulları Eğitim ve İstişare Toplantısı'nın ikinci bölümünde ilk olarak Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları ile şube başkanları ve il temsilcilerinin katıldığı bu toplantıda önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler değerlendirildi. Fikir alışverişinde bulunuldu.
 
KAHVECİ: ALLAH TEŞKİLATIMIZA GÜÇ KUVVET VERSİN
 
İstişare Toplantısının ardından Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci tarafından bir kapanış konuşması gerçekleştirildi. Genel Başkanımız konuşmasında toplantıya katılan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ederek “ Haklı dava güçlü sendika temalı toplantımıza katkılarından dolayı tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Burada tüm Türkiye’deki yöneticilerimizle bir araya geldik. Gerekli değerlendirmeleri yaptık istişare ettik. Bu motivasyonla alanlara döneceğiz. Allah teşkilatımıza güç kuvvet versin.” dedi.
 
Güçlü bir sendikal mücadele için teşkilat mensuplarımıza güvendiğini belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Önümüzdeki süreçte güçlü bir sendikal mücadeleye ihtiyaç var. Bunun adresi de Türkiye Kamu-Sen, Türk Sağlık-Sen’dir. Şartlarımız zor olabilir. Zorluklar yaşayabiliriz ama ben teşkilat mensuplarımızın yüreğine ve sağlam iradesine güveniyorum. Siz bu zoru başarırsınız. Türkiye Kamu-Sen’in mensupları bugüne kadar hep zora talip olmuşlardır. Çok şükür ki bütün zorluklarından üstesinden geldik.” şeklinde konuştu. 
 
Türkiye Kamu-Sen’in güven kapısı olduğunu belirten Genel Başkan Kahveci “ Birileri çok kolay şartlarda üye yapıp, yüksek sayılara ulaşmış olabilir. Ama basiretiniz yoksa hele hele cesaretiniz yoksa size sendikacı filan denmez. Ama ben Türkiye Kamu-Sen’in her bir ferdinin gönülden bu mücadelenin içerisinde olduğunu gördüm ve buna yürekten inanıyorum. Bu yetki alınacak. Ya alınacak ya alınacak.  Çünkü çalışanların artık tahammülü kalmadı. Onlarda bir yol arıyorlar. Kendilerini temsil edecek bir yer arıyorlar. İşte o doğru adres Türk Sağlık-Sen’dir, Türkiye Kamu-Sen’dir. Güven kapısı burasıdır. Onun için teşkilatımızdan istirhamım alanlarda hız kesmeden mücadelemizi sürdürelim. Burada konuştuklarımızı çalışanlarla paylaşalım. Kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek için hep beraber çaba sarf edeceğiz ve bunların çözeceğiz.  Biz her şart altında çalışanın yanında olacağız. Onun için önümüzdeki dönem itibariyle yoğun bir çalışma temposunun içinde tüm teşkilat olarak olacağız. Allah mücadelemizi güçlü kılsın.” dedi.
 
KAHVECİ: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN KAPISI SONUNA KADAR AÇIK
 
Kamu çalışanlarına da açık bir çağrı yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece salt sendikacılık için yola çıkmadık. Ülkemizin meselelerini kendi meselelerimiz olarak gördük, milletimizin sesi olmaya aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bizim için devletimiz, milletimiz ve insanımız vazgeçilmezdir.  Sendikacılığımızı da bu ilkeler çerçevesinde yürütüyoruz.  Hiç kimse kaygı duymasın Türkiye Kamu-Sen Türk milletinin sesi olmaya devam edecek. Milli meselelerde de, sosyal meselelerde de kamuoyu oluşturmak adına her türlü çalışmayı yapacağız. Sendikacılığın gereği neyse onu yapacağız. Bundan asla taviz vermeyeceğiz.
 
Kamu Çalışanlara açık çağrımızdır. Biz anlatıyoruz nefesimiz tükenmez. Kim milli kim gayri milli görün artık. Kim çaba sarf ediyor. Kim sarf etmiyor bakın.  Karar zamanı sizin için gelmiştir. Gelin birlikte mücadele edelim. Çalışanların hakların için birlikte mücadele edelim.  Türkiye Kamu-Sen’in kapısı sonuna kadar açık. Ortak noktalarda buluşabiliyorsak bunu yaparız. Nedir ortak değerimiz, noktamız diye soracak olursanız Anayasanın ilk 4 maddesidir. Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı "İstiklal Marşıdır. Başkenti Ankara'dır. Bunlar değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
 
Bu değerler etrafında gelin birlikte mücadele edelim.  Türkiye’nin bütün kesimleri ile bütünleşebilmiş, onlarla hemhal olmuş Türkiye Kamu-Sen bu zorlu süreçte hak ettiği yere gelecektir. Bunu hep beraber birlikte yapacağız.”